Wednesday, September 06, 2006

Uçuyoruz ne güzeel- Kamikazeee
Rejimim çok iyi gidiyor. Bacağımdaki uyuşma da azaldı hatta yok oldu.. Belki psikolojiktir ama cidden tüm vücut olarak bir iyileşme ve çeviklik var.. Bu süre içinde sadece bir akşam kaçırıp kumpir ve mozaik pasta yedim ama ertesi gün hiçbirşey olmamış gibi rejime devam ettim. Bu normalde benim hayatta yapamadığım birşey. Başarınca çok mutlu oldum.. Göbeğimde de bir iniş var ki o da çok güzel..

Hafta sonu Rock'n Coke a gittim. Çok güzeldi. Özellikle Gogol Bordello denen bir grup vardı ki acaip keyifli ve güzeldi. Deli gibi coştum. Muse iyiydi ama ben 13,00 den beri ayakta olduğumdan ve saat 23,00 olmuş olduğundan bacaklarımın ağrısından konserden çok zevk alamadım. Bir de müthiş birşey yapıp kamikaze ye bindim. Bu fotoda görülen korkunç alet kendileri. Havada tepetaklak oluyorsunuz, çok hızlı bir şekilde.. Accaip korkunçtu bir de benim ciddi yükseklik korkum var ama bi cesaret bindim, çığlık atmaktan sesim kısıldı ama çok da güzeldi :) Herkese tavsiye ederim.
Yeme düzenim daha önce aktardığım gibi yani,
Sabah
2-3 dilim ekmek
Domates
1 Dilim peynir

Öğlen
Sebze (bol bol)
1 dilim ekmek
Bazen tavuk veya köfte
Ayran

Akşam
Sebze
1 dilim ekmek
Protein (yani et-balık-tavuk)

Gece
Kuru meyve
Bazen ekmek yerine patates..
Öğlen ve akşamki yemeklerin yerleri değişebiliyo ama genel mantık budur..
Sevgilerr..

5 comments:

isola said...

hadi bakalım şeytanın bacağını birlikte kıracağız Talisman! :)
bir kere bozduktan sonra ertesi gün hiçbir şey olmamış gibi devam edebilmene ise sevindim böyle devam edebilelim hep. ben 7 gün boyunca her öğün kaçırdım ve (dün akşam)eve dönüp tartıya çıktığımda da aklımı kaçırdım :)) bakalım... şimdi tatil önceki kilomu görmeye çalışıyorum ;)

yazmayı aksatmayalım, bu arada yeni okuduğum önceki post'una da yorum bıraktım haberin olsun ;)

TalismanDiyette said...

Vayy Isola, dönmene sevindimm.. Evet yaa, kıralım şu şeytanın bacağını artıkk. Sen de üzülme arada olur kaçırmalar, önemli olan devam edebilmek.. S

TalismanDiyette said...

Isolacım, önceki yorumunu okudum bu arada.. Yok yok ukalalık değil, cidden 100 kilo taşımama rağmen yeni yeni bu problemlerin çıkması bir şans..Bir de kemikli filan bir hatun da değilim üstelik, ne biçim yük var üzerimde yavv.. Düşün en az 40 kilo fazlalık.. Ahh ahh.. Evet yol uzun ama yoldayım diye çok takmayıp, zayıfken ne yapmak istiyorsan şişmanken de yaparsak bence işimiz daha kolay.. Artık be öyle yapıyom, hiçbişeyi ben şişmanım diye ertelemiyorum bu bir rahatlık daa doğrusu moral oluyor, kendini fıstk gibiyken sevmek kolay, bir de 100 kilo iken seveyim ben, zoru başarayım diyorum :))
Dönmene cidde sevindim.. :) Tatil kilolarını .iktir et, hepsini vercezzz..

Nilay said...

Talismancim, artik ekmegi yavastan azaltmaya baslayabilirsin artik bunyen musait hale geldi bence. Cunku sanirim senin bu yediklerin diyette yediklerin yani daha onceden bunun iki katini yiyordun demek oluyor. Bu haftadan itibaren bir ekmek hakkini cikarmaya bak. Ne kadar az karbonhidrat ne kadar cok protein ve sebze o kadar kilo ve yag kaybi demek. Olculerini de koysana ben merak ettim, ayrica her hafta inceldigini gorerek daha da hosuna gidecek diyet yapmak.
Sevgilerimle

isola said...

yaa talisman yük konusunda çok haklısın. kilolar gittikçe daha rahat hareket etmeye daha rahat yürümeye başlıyor ya insan, o zaman anlıyor ki meğer normal insanlar zaten böyleymiş (hatta daha iyilermiiş) de bunca sıkıntıyı yorgunluğu bir ben çekiyormuşum diyor! 3-5 kilo bile o kadar çok şey fark ettiriyor ki! bir de düşünemiyorum artık 65 kilo falan olsak tüy gibi hafif olup daha özgür ve rahat olacağız herhalde diye düşünüyorum hep? sırf şu fiziksel rahatlamayı hissedebilmek için bile 60'lara inmek istiyorum. ideal kilolarda olmak harika bir şey olmalı. bir de bana öyle geliyor ki kiloluyken insan kendini taşıyabildiğini sanıyor (eh bir şekilde tşaıyoruz ne de olsa) ama kilo vermeye başladıktan sonra hafiflediğini ve daha rahat hareket ettiğini görüp eskiden ne kadar da zorlandığını daha bir idrak ediyor sanki!? bu çok garibime gidiyor valla... ağır yük taşıyıcısı olmaktan kurtulmamız lazım mutlaka, normalimize döndüğümüzde epey bir rahatlayacağız gibime gelir. :)